ilmub alates 1996. aastast. Paberväljaanne ilmub iga kuu teisel nädalal. Kaastööd on oodatud 25. kuupäevaks e-posti aadressil lea.rand65@gmail.com. Toimetaja Lea Rand tel. 33 69 551 või 53 428 705
Wednesday, June 30, 2010
Fotokonkurss MINU VOKA
( Voka külast või Voka alevist või vokalastest ja nende tegemistest jm).
Osaleda võivad kõik Toila valla elanikud.
Võistlustööde esitamise tähtaeg 15.juuli 2010 . Tööd tuua Voka raamatukokku.
Iga osaleja võib esitada kuni 3 paberkandjal fotot suuruses A4.
Auhinnafond 2000.00 EEK
Zürii esimees Mikk Mehide.
Zürii töösse on kaasatud omaaegsed fotoklubi liikmed.
Töö puhul hinnatakse kunstilist ja tehnilist taset.
Tulemused avalikustatakse 1 kuu jooksul.
Konkursil osalenud töödest komplekteeritakse fotonäitus.
Info :
Voka raamatukogu
Merle Äri
3398572
Juuni-juuli 2010
Nii palju on vaadata
kiita ei jõua
valgust ja varju
valgusemängu
mõtte igavest uidet
puid mis maa poole längu.
Armastan suve
esimest korda
ja siledat liivaluidet.
Pimestavheledad seinad
suvepäikese käes
igavik igas aias
kõrreke lapse käes......
(Juhan Viiding)
ILUSAT JA PÄIKSELIST SUVE!
Toila Vallavalitsus teatab valla jäätmekava eelnõu valmimisest. Elanikel on võimalik jäätmekava eelnõuga tutvuda alates 28. juunist vallavalitsuse ruumides ja valla veebilehel www.toila.ee. Samuti saab vallavalitsusse esitada kirjalikke küsimusi ja ettepanekuid. Jäätmekava avalik arutelu toimub 28. juulil kell 14.00 Toila Vallavalitsuses.
Seltsielu Konjus
Konju on looduslähedane kultuurilooline küla!
Kas sina elad seltsielu? Kas sa kuulud kogukonda?
Konju külas on aktiivseid külaelanikke, kes hoolivad külast ja seltsielust, nende hulgas ka noori, kes aitavad korraldada üritusi kogukonnatundest.
Vanemale põlvkonnale on seltsielu südamelähedane. Eesti Vabariigi ajal tegutsesid Konjus Tuletõrjeühing, Perenaiste selts, Maanoorte ring, Konju laulukoor, Pasunakoor, Tarvitajate ühing „Kasu” ja Piimaühing.
Külaelanikud elasid aktiivselt seltsielu, korraldasid üritusi, tähistasid tähtpäevi, osalesid üritustel ja pidutsesid koos ning küla näitering esines igal aastal. Lauluhuvilised osalesid Voka segakooris. Noored kuulusid Ülemaalise Eesti Noorsoo Ühendusse. Perenaiste seltsi tegevus oli aktiivne. Korraldati keedu-, vorsti- ja juustuvalmistamise, kodunduse, kangakudumise ja muid kursusi. Perenaised valmistasid seltsimajas pidulaudu ja organiseerisid erinevaid üritusi. Perenaiste seltsis oli noorte ring.
1999. aastal alustasid aktiivsemad külaelanikud seltsielu äratamist. 2002. aastal asutati MTÜ Konju Küla Selts, mille asutajad olid nii noored kui vanad külaelanikud, kes soovisid seltsielu külas taas elavdada.
2009. a sügisel asutati Konjus MTÜ Konju Maanaiste Selts, kes edendab maaelu arengut erinevate valdkondade kaudu, mitmekesistades maarahva elu ja luues kogukonnatunnet. Ühing on võtnud eeskuju 1930-ndatel aastatel tegutsenud aktiivsest Perenaiste seltsist.
Konju seltsid korraldavad külaelanikele kui ka vallaelanikele erinevaid üritusi.
Ole aktiivne külaelanik ja osale külaüritustel!
MTÜ Konju Maanaiste Selts
Tule vaipa kuduma!
Konju Maanaised saavad kokku neljapäeviti ja laupäeviti õhtul Voka olmehoones. Lisainfo tel 56 503 680.
Tegime ära!
mail 2010. a oli üle-eestiline talgupäev „Teeme ära!“. Noorte soovil korraldasid Konju maanaised noortega projekti raames talgupäeva „Teeme ära Konjus!“. Talgupäeval koristati prahist ja prügist külaga piirnevad teeäärsed ja teeäärsed metsaalused Oru teeristist kuni Vaivina külani. Talgupäeval osales 23 talgulist. Kõige nooremad talgulised olid 2-aastane Gregor Männi ja 3-aastane Leenu Männi, kes korjasid usinasti teeäärset prahti koos suurte talgulistega. Ühing tänas talgulisi tänukirjaga.
Tublid talgulised olid:
Oru skaudirühm Udu liikmed: Katrin Leon, Anastassia Rumjantseva, Andrei Golubnitsi, Ilja Golubnitsi, Ines Gudkova, Jekaterina Brednikova, Ksenja Zdanovits, Lera Tensina, Maria Kalinina, Mark Toivonen, Svetlana Toivonen, Pjotr Dzjuba, Rimma Sukorokova, Vika Dronik.
Konjukad: Mare Ferschel, Endrik Ferschel, Viljar Andrejev, Raigo Tarassov, Gregor Männi, Leenu Männi, Lilian Männi, Jüri Männi, Helju Männi.
|
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spordipäev Konjus
mail 2010. a toimus Konjus spordipäev „Sportlik konjukas!“ naljaga pooleks. Kohal oli ligi 20 noort-last, nende hulgas lapsi ka Vokast. Spordipäeval olid sportlikud mängud. Lõunapaus oli tervislik: mahl, vesi ja puuviljad. Osalejad said osalemise eest meene. Täname üritusel osalenud noori-lapsi!
Vanade asjade laat. Vanade asjade taaaskasutuspäev.
29. mail toimus Vokas vanade asjade laat. Oli võimalik müüa, vahetada, ära anda ja osta vanu asju. Osalejaid oli ligi 25 inimest, nende seas oli inimesi, kes andsid oma asjad ära ja neid, kes leidsid endale midagi uut taaskasutamiseks.
Anneli Loide näitas huvilistele, kuidas taaskasutada nõusid nende peale joonistades. Maanaised näitasid vaipade heegeldamist taaskasutatud materjalidest. Laadal oli ka näitus patjadest ja kottidest, mis olid valmistatud riideesemetest.
Toila Gümnaasiumi noored korraldasid moedemonstratsiooni.
Ida-Virumaa Keskkonnaameti spetsialist ja Iisaku Looduskeskuse juhataja Heldi Aia viis läbi esitluse keskkonnasõbraliku tarbimise kohta.
Täname kaasabi eest valla spordi- ja kultuurijuhti Toomas Nõmmistet, Anneli Loidet, Mare Ferschelit, Anne Sternhofi, Marilin Kivistot, Liisu Männit, Viljar Andrejevit, Heldi Aiat ja Margarita Vildet, Jüri Männit ning kõiki üritusel osalejaid.
Üritus tuli igas mõttes kasuks!
Koolilõpu puhul koogipidu
juunil kell 18 oli Konju koolilastel-noortel koogipidu koolilõpu puhul. Kahe Konju küla seltsi liikmed-noorte emad: Anne Sternhof, Lilli Andrejev, Age Merirand ja Helju Männi küpsetasid noortele koogid. Kooki süües tekkisid mõtted saata lapsi-noori koogipeoga sügisel kooli ning muuta sellised koogipeod traditsioonilisteks.
Kool - läbi! Suvevaheaeg!!!
Kultuuripärandi otsingul
5. juunil 2010. a otsisime Konju külas kultuuripärandeid. Ühingu liige Helju Männi koos Konju noore Mare Ferscheliga sõites jalgratastel mööda küla otsisid külas kultuuripärandeid – kultusekive, kiviaedu, kuna 30. aprillil 2010. a külas leitud kultusekivi sai kinnitust Eesti Muinsuskaitse Jõhvi osakonna poolt.
Kui Sa oled külaelanikuna leidnud vanu kiviaedu, ohvrikive või veel midagi põnevat Konju külas või kodu lähedalt, siis anna teada Konju maanaistele, tel 56 503 680.
Konju, Konju – küla on rõõmus ja noored on tegusad!
12.-16. juuli 2010 on Konju külas toimumas mitmesugused eriilmelised üritused, sest külla tulevad Kodukandi noored. Kesksuve päevad saavad olema tihedad nii noortevahetusest osavõtjatele kui ka külaelanikele ning uudistama sattuvatele suvitajatele. Tegevust ja head seltskonda jagub kõikidele.
Kodukandi noored on Eesti Külaliikumise Kodukant tegevustes osalevad noored (15.-… eluaastat), kes on õpihuvilised, väärtustavad maal elamist ning on valmis kaasa aitama ja algatama mitmeid ettevõtmisi oma kodukohas. Kuid mitte ainult! Võimalusel jagab Kodukandi noor alati enda teadmisi, energiat ja seltskonda teiste noortega, et arendada meeskonnatöö- ja juhtimisoskusi ning leida uusi tutvusi. Nõnda tahavad nad sellel aastal veeta viis päeva Konjul, et üheskoos selle piirkonna jaoks midagi olulist korda saata ning seeläbi õppida, kogemusi omandada.
Külla saabuvad noored on juba kahel korral kokku saanud ja kõvasti mõttetööd teinud. Ettevalmistavate koolituste käigus said Konju grupi noored tuttavaks nii omavahel kui ka külaga. Noortevahetuse detailne tegevusplaan on koostamisel noorte endi poolt vastavalt küla vajadustele ja noorte huvidele.
Täpsema info toimuvate ürituste kohta leiate peagi oma kodukohast. Alates 12. juulist tuleks silmad ja kõrvad eriti erksana hoida, sest infot võib saabuda kohtadest, kust otsidagi ei oskaks, ja kujul, mida enne näinud pole. Peatse kohtumiseni!
Kodukandi noortejuht Kaija Kõiv
KONJU KÜLAPÄEVA raames Konju Mihklilaat
18. september 2010.a. algusega kell 10 Konjus.
Korraldaja MTÜ Konju Maanaiste Selts koos MTÜ Konju Küla Seltsiga
MTÜ Konju Maanaiste Selts tel 56 503 680.
Koos hea meil olla
Ilusal päikesepaistelisel kevadpäeval 20.mail said kokku Voka lasteaia mändide all Jõhvi "Kalevipoja" Lasteaia keelekümblus rühmad ja neid võõrustava Voka lasteaia "Naksitrallide" pere.
Algamas oli kahe lasteaia vaheline folkloori pidu, mis oli projekti "Koos hea meil olla" raames viimane ehk lõppüritus. Peoks määratud aeg ja kava sai kokku lepitud juba sügisel.
Lasteaia territooriumil kasvavate mändide alla oli kerkinud kena peoplats madalate istekohtadega, mis olid kaunistatud rahvuslikus stiilis kaetud vaipadega. Valmis pandud rahvapillid ja välja jagati laste meisterdatud kavad ja peoplatsi ehtisid takuriidela valmistatud pannood.
Külalisi oli tulnud Jõhvist kahe rühma jagu koos oma rühma- ja lauluõpetajatega. Kõik külalised olid riietunud linasest materjalist valmistatatud riietesse, mis väga hästi sobis peo koha ja meeleoluga. Voka lasteaia lapsed olid rahvariietes.
Peale tervitussõnu algaski esinemine Voka lasteaia tervishoiutöötaja Lea Kullamäe regilauluga, millega ühinesid kõik kohalviibijad.
Rahvuslikus stiilis kontsert oli üles ehitatud vaheldumisi Voka ja Jõhvi laste esinemisega. Mõlema kandi lapsed olid selgeks õppinud hulga regilaule, mis vaheldusid rahvatantsu ja ringmängudega.
Huvitavaks vahepalaks oli naisrahvatantsu "Kiiguri" vähendatud koosseisuga etteaste. Kuuest naisest koosneva rühma tantsijad olid kõik Voka lasteaia õpetajad.
Ilusale esinemisele järgnes kingituste üleandmine võõrustajatele ja pildistamine, sest kena pidu vajab ka jäädvustamist. Peale pildistamist siirdusid kõik lapsed 5-nda ehk roheliste nakside rühma ette- kuhu oli paigutatud lauad väikese näksi ja jookidega. Lastele väga maitses kamajook koos kaerahelbeküpsistega. peale janu kustutamise said kõik lapsed osa töötoast, kus meisterdati õpetajate eeskujul rinnamärk meenutamaks Voka 2010 folkloori pidu.
Meisterdamise toa eest aitäh õpetaja Mai Voorele, kelle eestvõtmisel see teoks sai. Peale rinnamärkide valmimise jäi lastel aega ringi jooksmiseks ja õuealaga tutvumiseks.
Suur aitäh Eha Roostele, kes õpetas laulud, mängud, tantsud selgeks Jõhvi lastele ja Katrin Niinele, kes oli õpetajaks Voka lasteaia perele. Tänud ka Karin Tartlanile, kes oli selle vahva projekti eestvedaja ja koostaja. Uute kohtumisteni uuel õppeaastal!
Peol osalenu 5 rühma ehk Roheliste Nakside õpetaja Katrin Vahtra.
Jätkus õnne, rõõmu ja naeru !
Elasid kord Õnnekilluke, Rõõmukilluke ja Naerukilluke. Õnnekilluke oli sündinud ühe õnneliku lapse seest, Rõõmukilluke lendas välja naerusuise lapse suust, Naerukilluke aga ühe vigureid täis naerusuise tüdruku põselohust. Niimoodi kolmekesi elasid nad õitsva roosipõõsa sees ühe väikese kollase maja aknalaual. Igal hommikul äratasid killukesi laste naer ja kilked, mis andis märku, et aeg on päevatööle asuda.
Õnnekilluke puistas laste südametesse õnne, Rõõmukilluke rõõmustas laste hingi, kui kellelegi nukrus peale kippus ja Naerukilluke naerutas oma sõbrakesi nii et hoov rõkkas...
Nii algas armas muinasjutt Toila Lasteaia Naerumeri kevadpeol ühel suviselt kuumal maikuu päeval. Terve lasteaiapere koos õpetajate ja abilistega olid loonud õppeaasta lõpetuseks midagi väga suurt ja meeldejäävat – lasteaia näidendi.
Lavastuse muinasjutuvestjalt Urvelt kuulsime, kuidas killukesed ühel päeval laia maailma rändama otsustasid minna, kuidas nad tormiga Toila sadamasse jõudsid, pargis jalutasid ja metsas seiklesid, metsaelanikke kohtasid ja kuidas nad hea nõia abiga endale kodu Naerumere lasteaias leidsid.
Need seiklushimulised killukesed on Naerumere lasteaia rühmade nimed ning killukeste rollides olid seekord õpetaja Triin, Silja ja Merle. Näidendis oli oma osa tõesti tervel lasteaiaperel – lisaks lastele ja lasteaiapersonalile ka lastevanematel, kes said endale osaliselt kostüümikunstnike ja riietajate ülesande. Peaosatäitjate rolle - karud, rebased, jänesed, hundid, lepatriinud ja liblikad, jagus kõigile lastele ning nende laulud, tantsud ja rolli sisseelamisvõime pälvis üleüldise heakskiidu. Eraldi äramärkimist väärib lavastuse detailirohke kunstiline kujundus juhataja Aililt ja õpetaja Tiina vahvad muusikalised leiud. Suure vaimustusega nautisid nii väikesed kui suured oma esinemist ja nende püüdlikkus oli tõesti nakatav.
Esietendusele järgnes afterparty nagu esietendustele kohane ja tordisöömine Pannjärve kohviku serveerimisel.
Lavastus oleks igati tugev kandidaat nii parima lavastuse, lavakujunduse, muusikalise kujunduse, lavalise liikumise, parima peaosatäitja ja kõrvalosatäitjate rollide täitmise osas. Suured tänud õpetajatele ja lastele selle emotsionaalse lavastuse eest ja järgmisel aastal andke ka kavalehed välja.
Me oleme ühe suurepärase suvelavastuse võrra rikkamad!
Õnnekillukese ema Liis Valdmaa